Имеет ли решения система

y+2x = 9

3x - 5y = 4

+5
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 02:31
    0
    Y+2x = 9/*5⇒10x+5y=45

    3x - 5y = 4

    прибавим

    13x=49

    x=49/13

    y=6-2*49/13 = (78-98) / 13=-20/13