T в квадрате - 19 дробь t+√19

+3
Ответы (1)
  1. 27 марта, 08:21
    0
    (t²-19) / (t+√19) = (t+√19) (t-√19) / (t+√19) = t-√19

    выделенное сократили

    7 (у-√6) / у (у-√6) = 7/у