Разложите на множители

1) 1+a-a (в квадрате) - а (в Кубе)

2) 8-b (в Кубе) + 4b-b (в квадрате)

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 02:23
    0
    1) 1+a-a²-a³ = (1+a) - a² (1+a) = (1+a) (1-a²) = (1+a) (1+a) (1-a)

    2) 8-b³+4b-b² = (2³-b³) + b (4-b²) = (2-b) (4+2b+b²) + b (2+b) (2-b) =

    = (2-b) (4+2b+b²+2b+b²) = (2-b) (4+4b+2b²) = 2 (2-b) (b²+2b+2)