Решие уравнение

1) (x-8) в квадрате - (x-4) (x+4) = 0

+1
Ответы (2)
  1. 30 августа, 05:26
    +1
    (x-8) ^2 - (x-4) (x+4) = 0

    x^2-16x+64-x^2+16=0

    -16x+80=0

    -16x=-80

    x=5
  2. 30 августа, 06:26
    0
    X^2-16x+64 - (x^2-16) = 0

    x^2-16x+64-x^2+16=0

    16x=60

    x=5