Разложи на множ.

1. a3 (в кубе) - 4 а=

2. ax2 (квадрат) - ау2 (квадрат) =

3. 3 а2-6ab+3b2=

4. ax2+2ax+a=

+3
Ответы (1)
  1. 27 августа, 17:02
    0
    1) a³-4a=a (a²-4) = a (a+2) (a-2)

    2) ax²-ay²=a (x²-y²) = a (x+y) (x-y)

    3) 3a²-6ab+3b²=3 (a²-2ab+b²) = 3 (a-b) (a-b) = 3 (a-b) ²

    4) ax²+2ax+a=a (x²+2x+1) = a (x+1) (x+1) = a (x+1) ²