Алгебра 7 кл.

разлодите на множители:

а) ах²-ау²

б) - х-10 х-25

в) а⁴b²-b⁴a²

+2
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 12:47
    0
    A). a (x^2-y^2) = a (x-y) (x+y) ; Б).-x-5x-5x-25 = - x (1+5) - 5 (x+5) = - 6x-5 (x+5) ; В). a^2 b^2 (a^2-b^2) = a^2b^2 (a-b) (a+b).