Решите неравенство

2 х-1 дробь3 < = 5 х-2 дробь 2

+4
Ответы (1)
  1. 25 октября, 01:57
    0
    (2x-1) / 3< = (5x-2) / 2

    2 * (2x-1) <=3 * (5x-2)

    4x-2<=15x-6

    15x-4x>=6-2

    11x>=4

    x>=4/11