N (n+5) - (n-3) (n+2) при n=2

+5
Ответы (1)
  1. 14 января, 07:03
    0
    N (n+5) - (n-3) (n+2) = n²+5n - (n²-n-6) = n²+5n-n²+n+6=6n+6=6 (n+1)

    n=2 6 (2+1) = 6*3=18