Разложите на множители x^2y+xy^2-3+x+y-3xy

+5
Ответы (1)
  1. 28 марта, 14:03
    0
    Xy (x+y) + (x+y) - 3 (1+xy) = (x+y) (xy+1) - 3 (1+xy) = (xy+1) (x+y-3)