Решите уравнения

а) 7x в квадрате-9x+2=0

+4
Ответы (2)
  1. 8 октября, 05:13
    0
    7x^2-9x+2=0

    D=-9^2-4*7*2=81-56=25=5^2

    x1=9+5/14=14/14=1
  2. 8 октября, 05:36
    0
    7x²-9x+2=0

    D=b²-4ac=-9²-4·7·2=81-56=25; 5

    x1=0.2 x2=1