Разложите на множители:

А) 2 а^4b^3-2a^3b^4+6a^2b^2

B) x^2-3x-3y-y^2

^3-степень

+2
Ответы (1)
  1. 20 октября, 03:36
    +17
    а) 2 а⁴b³-2a³b⁴+6a²b²=2a²b²· (a²b-ab²+3)

    б) x²-3x-3y-y² = (x²-y²) - 3 (x-y) = (x-y) (x+y) - 3 (x-y) = (x-y) · (x+y-3)