Раскройте скобки.

(2m+n) в квадрате

(3x-2) в квадрате

(5a в квадрате-3b) (5a в квадрате + 3b)

+4
Ответы (2)
  1. 17 октября, 01:43
    0
    4m^2+4mn+n^2

    9x^2-12x+4

    (5a^2) ^2-9b^2=25a^4-9b^2
  2. 17 октября, 04:05
    0
    (2 м+н) ^2=4 м^2+4 мн+н^2

    (3 х-2) ^2=9 х^2-12 х+4

    (5 а^2-3 б) (5 а+3 б) = 25 а^2-9 б^2