10x в квадрате - (2x-3) (5x-1) = 31

+5
Ответы (1)
  1. 5 марта, 14:21
    0
    10x² - (2x-3) (5x-1) = 31

    10x²-10x²+2x+15x=31+3

    17x=34

    x=2