X (в квадрате) - 14x-72=0

+4
Ответы (2)
  1. 17 июля, 10:36
    0
    Х^2-14 х-72 = 0

    По теореме Виетта:

    х1+х2 = 14

    х1*х2 = - 72

    х1 = 18

    х2 = - 4
  2. 17 июля, 12:45
    0
    Х²-14 х-72=0

    х1+х2=14

    х1*х2=-72

    х1=-4

    х2=18