Ребят, подскажите решение! ctg (-1845)

+5
Ответы (2)
  1. 6 апреля, 21:01
    0
    Ctg (-1845) = - ctg (1845) = - ctg (1800+45) = - ctg45=-1;
  2. 6 апреля, 21:59
    0
    Ctg (-1845) = ctg (-1845+1440+360) = ctg (-45) = - 1