Решите неравенство

log2x+3 x^2<1

+5
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 06:26
    0
    Log2x+3 x²<1

    Одз: 2x+3>0 x>-1.5

    2x+3≠1 2x≠-2 x≠-1

    x²>0

    x∈ (-1.5; -1) (-1; +∞)

    log2x+3 x²< log2x+3 (2 x+3)

    x²<2x+3

    x²-2x-3<0

    D=4+12=16=4²

    x1=2+4/2=3

    x2=2-4/2=-1

    x∈ (-1; 3)