Вычислите: в) 42,4²-42,3² г) 6.8²-3.2²

+5
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 20:02
    0
    X^2 - y^2 = (x-y) (x+y)

    1) 42.4^2 - 42.3^2 = (42.4-42.3) (42.4+42.3) = 0.1 * 84.7 = 8.47

    2) 6.8^2 - 3.2^2 = (6.8-3.2) (6.8+3.2) = 3.6*10 = 36