X-y=7 (x и y в квадрате)

x+y=7

+2
Ответы (1)
  1. 7 августа, 15:10
    0
    Решение

    x² - y² = 7

    x + y = 7

    (x + y) (x - y) = 7

    x + y = 7

    7 (x - y) = 7

    x + y = 7

    x - y = 1

    x + y = 7

    2x = 8

    x = 4

    y = 7 - x

    y = 7 - 4

    y = 3

    Ответ: (4; 3)