Вычислить 5/12: (1/3*2,5-7/8) - 1,25

+4
Ответы (1)
  1. 31 мая, 02:43
    -2
    5/12: (1/3*2,5-7/8) - 1,25 = - 11.25

    1. 1/3*2.5=1/3*25/10 = 25/30 = 5/6

    2. 5/6 - 7/8 = 20/24 - 21/24 = - 1/24

    3. 5/12 : (-1/24) = - (5/12*24/1) = - 120/120=-10

    4. - 10 - 1.25 = - 11.25