4 2/7 - 1 4/9

8 3/4 * 1 3/14

1 9/5 : 5 1/3

+2
Ответы (1)
  1. 16 октября, 12:22
    0
    4 2/7 - 1 4/9 = 30/7 - 13/9 = (270 - 91) / 63 = 179 / 63 = 2 целых 53/63

    8 3/4 * 1 3/14 = 35/4 * 17/14 = 595 / 56 = 10,625

    1 9/5 : 5 1/3 = 14/5 : 16/3 = 14/5 * 3/16 = 21 / 40 = 0,525