7 1/2 : 2 1/2 * 3 2/3 - 5 1/3 - 5/13 * (1 1/2) ^3

+2
Ответы (1)
  1. 27 октября, 18:46
    0
    15/2 : 5/2 * 11/3 - 5 1/3 - 5/3 * (3/2) ^3 = 15/2 * 2/5 * 11/3 - 5 1/3 - 5/3 * 27/8 = 11 - 5 1/3 - 45/8 = 10 3/3 - 5 1/3 - 5 5/8 = 5 2/3 - 5 5/8 = 5 16/24 - 5 15/24 = 1/24