Разложите на множители

5ax в квадрате - 10 ах - bx + 2b - x + 2

+5
Ответы (2)
  1. 16 февраля, 23:05
    0
    5ax (x-2) - b (x-2) - (x-2) = (x-2) (5a-b-1)
  2. 17 февраля, 00:00
    0
    5ax^2-10ax-bx+2b-x+2=

    =5ax * (x-2) - b * (x-2) - 1 * (x-2) =

    = (5ax-b-1) * (x-2)

    Ответ: (5ax-b-1) * (x-2).