Преобразуйте в многочлен а) (3 х-5) в квадрате

б) (2 а-3) (2 а+3)

в) (у^2-2) (y^2+2)

+1
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 19:35
    0
    А) (3 х-5) ² = (3x) ²-2*5*3x+5²=9x²-30x+25

    б) (2 а-3) (2 а+3) = (2a) ²-3²=4a²-9

    в) (у²-2) (y²+2) = (y²) ²-2²=y⁴-4