A+8/a^2:a+8/a^2-a если a=-0.8

+5
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 03:50
    0
    (a+8) / a² : (a+8) / a (a-1) = (a+8) / a² * a (a-1) / (a+8) = (a-1) / a = (-0,8-1) / (-0,8) =

    =18/8=9/4=2,25