Уравнение

а) 15 (x+2) - 30=12x

б) 6 (1+5x) = 5 (1+6x)

в) 3y + (y-2) = 2 (2y-1)

г) 6y - (y-1) = 4+5y

+2
Ответы (2)
  1. 6 июня, 07:04
    0
    15 х+30-30=12 х

    15 х-12 х=-30+30

    13 х=0

    х=0

    6+30 х=5+30 х

    30 х-30 х=5-6

    х=-1

    3 у
  2. 6 июня, 07:50
    0
    В) зу + (у-2) = 2 (2 у-1)

    4 у-2=4 у-2

    4 у-4 у-2+2=0

    0=0

    г) 6 у - (у-1) = 4+5 у

    5 у+1=4+5 у

    5 у+1-4-5 у=0

    -3=0

    Нет корней