Разложите на множители многочлен:

4a³+2b³-2a²b-4ab²

+3
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 11:10
    0
    4 а³ + 2b³-2a²b-4ab² =

    = (4a³ - 2a²b) - (4ab² - 2b³) =

    =2a² (2a-b) - 2b² (2a-b) =

    = (2a-b) (2a² - 2b²) =

    =2 (2a-b) (a² - b²) =

    =2 (2a-b) (a-b) (a+b)