Решите уравнение по теореме Виета

х²-3 х=28

+3
Ответы (2)
  1. 17 апреля, 04:03
    0
    Х^2 - х в квадрате

    х^2 - 3 х-28=0

    По т Виета

    Х1•Х2=-28 Х1=7

    Х1+Х2=3 Х2 = - 4
  2. 17 апреля, 07:31
    0
    X ^2-3x-28=0

    D=b ^2-4ac = (-3) ^2-4*1 * (-28) = 121

    x1=-b+sqrt{D}/2=-9+11/2=1

    x2=-9-11/2=-10