Помогите!

г) 12,48: (1,23+1,17) - 14,7:0,49=?

+5
Ответы (1)
  1. 12 июля, 21:37
    0
    12,48: (1,23+1,17) - 14,7:0,49 = - 24.8

    1) 1.23+1.17 = 2.40

    2) 12.48/2.40 = 5.2

    3) 14.7/0,49 = 30

    4) 5.2-30 = - 24.8