Решите уравнение

(х-2) в квадрате = (х-9) в квадрате

+3
Ответы (2)
  1. 30 сентября, 11:31
    +1
    (х-2) ^2 = (x-9) ^2

    x^2-4x+4=x^2-18x+81

    -4x+18x=81-4

    14x=77

    x=5,5
  2. 30 сентября, 13:17
    0
    (x-2) ² = (x-9) ²

    x²-4x+4=x²-18x+81

    x²-4x+4-x²+18x-81=0

    14x=77

    x=77:14

    x=5.5