Решить уравнения:

(х-5) (х+5) = (х-3 в квадрате) + 2

+4
Ответы (1)
  1. 8 августа, 03:04
    0
    (x-5) (x+5) = (x-3) ^2

    x^2+5x-5x-25=x^2-6x+9

    x^2-25-x^2+6x-9=0

    -34+6x=0

    6x=34

    x=5 4/6

    x=5 2/3