Разложите на множители 2x^2y+4xy^2 и 49a-a^3

+5
Ответы (1)
  1. 18 июня, 10:18
    +1
    2x²y+4xy²=2xy (x+2y)

    49a-a³=a (49-a²) = a (a-7) (a+7)