Разложите на множетили

а) 75-3 а²

б) 3 х²+12 х+12

+1
Ответы (2)
  1. 17 сентября, 19:21
    0
    A) 75-3a²=3 (25-a²) = 3 (5²-a²) = 3 ((5-a) (5+a))

    б) 3x²+12x+12=3 (x²+4x+4) = 3 (x+2) ²
  2. 17 сентября, 22:05
    0
    А) 75-3 а²=3 (25-а²) = 3 (5-а) (5+а)

    б) 3 х²+12 х+12=3 (х²+4 х+4) = 3 (х+2) ²