Вариант 17

А2. Решите уравнение (x-1) (x-3) = x (в квадрате)

а) 0,75 б) - 1 1/3 в) - 3/4 г) 1 1/3

+4
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 18:44
    0
    (x-1) (x-3) = x^2

    x^2-4x+3=x^2

    -4x=-3

    x=3/4=0,75

    Ответ: а)