Сократительной дробь:

а) 24ab^2/18a^4b^2

б) 10x^2-15xy/12y^2-8xy

+4
Ответы (1)
  1. 17 августа, 02:07
    0
    24 аб^2/18 а^4 б^2=4/3 а^3

    10 х^2-15 ху/12 у^2-8 ху=

    =5 х (2 х-3 у) / 4 у (3 у-2 х) = - 5 х/4 у