A (x+6) + x (x-3a) = 9 при x=2a-3

+4
Ответы (2)
  1. 9 апреля, 12:31
    0
    А (x+6) + x (x-3a) = 9

    ax+6a+x²-3ax=9

    x²-2ax+6a=9

    (2a-3) ²-2a * (2a-3) + 6 (2a-3) = 9

    4a²-12a+9-4a²+6a+12a-18-9=0

    6a-18=0

    6a=18

    a=6
  2. 9 апреля, 14:34
    0
    Ax+6a+x²-3ax=-2ax+6a+x²