Упростите выражение (4-у) (4+у) - 2 у (2 у2-1) + 4 (у2-4)

+3
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 17:39
    0
    (4-y) (4+y) - 2y (2y²-1) + 4 (y²-4) = 16-y²-4y³+2y+4y²-16=3y²-4y³+2y