Разложите на множители 12n (3) + n (2) - n-12

+1
Ответы (1)
  1. 3 августа, 11:30
    0
    12n³+n²-n-12 = (12n³-12) + (n²-n) = 12 (n-1) (n²+n+1) + n (n-1) = (n-1) (12n²+12n+12+n) = (n-1) (12n²+13n+12)