Разложить на множители 16a в квадрате-81

3x в квадрате - 6x в квадравте

+4
Ответы (1)
  1. 2 июля, 23:39
    0
    16 а²-81 = (4 а-9) (4 а+9) ;

    3 х²-6 х²=3 х (1 х-2 х). или = 3 х² (1-2).