1,2x (в квадрате) + x=0

+4
Ответы (1)
  1. 25 мая, 20:26
    0
    1,2X^2 + X = 0

    X * (1,2X + 1) = 0

    X = 0

    1,2X + 1 = 0

    1,2X = - 1

    X = - 1 : 6/5 = - 5/6

    Ответ 0 и (- 5/6)