Помогите)

а) 3 х-5+7 у=0, если х=4 у+5;

б) 17-2 х+3 у=0, если у=5 х-2;

+2
Ответы (1)
  1. 3 января, 22:44
    0
    3 х-5+7 у=0

    3*4 у+5-5+7 у=0

    19 у=0

    у=0/19

    у=0

    17-2 х+3 у=0

    17-2 х+3 * 5 х-2=0

    17-2 х+15 х-2=0

    15+13 х=0

    13 х=-15

    х=13/15