Вычислите:

f ' (2), если f (x) = x^5 - 3x^4 + 2x - 1

+4
Ответы (1)
  1. 11 сентября, 01:03
    0
    F ' (x) = 5*x^4 - 12*x^3 + 2

    f ' (2) = 5*2^4 - 12*2^3 + 2 = 5*16 - 12*8 + 2 = - 14