Упростите выражение

3 (2 у-х) - 2 (у - 3 х) при х=-2/9; у=0.25

+3
Ответы (2)
  1. 8 декабря, 22:16
    0
    6 у-3 х-2 у+6 х=6 у-2 у-3 х+6 х=4 у+3 х при х = - 2/9; у=0,25

    4*0,25+3 * (-2/9) = 1 + (- 2/3) = 1-2/3=3/3-2/3=1/3
  2. 9 декабря, 01:26
    0
    3 (2 у-х) - 2 (у-3 х)

    6 у-3 х-2 у+6 х

    4 у+3 х

    4*0,25+3 (- 2/9)

    1 - 2/3=1/3