Разложите на множетели:

4 х (в квадрате) - 6 х+2 ху-3 у

+5
Ответы (1)
  1. 29 августа, 12:42
    0
    4X^2-6X+2XY-3Y = (4X^2-6X) + (2XY-3Y) = 2X (2X-3) + Y (2X-3) = (2X-3) (2X+Y)