X+x+y+y = 360

X:y=5:7

+3
Ответы (2)
  1. 5 сентября, 21:17
    0
    2 х+2 у=360

    х/у=5/7

    2 х+2 у=360

    7 х=5 у

    х=5 у/7

    2*5 у/7 + 2 у=360

    10 у/7 + 2 у=360

    1 3/7 у+2 у=360

    3 3/7 у = 360

    24 у/7=360

    24 у=360*7

    24 у=2520

    у=2520:24

    у=105

    х=5*105/7=75
  2. 5 сентября, 21:49
    0
    2 х+2 у=360 х+у=180 х: у=5:7 значит х=5/7 * у

    5/7 у+у=180 5 у+7 у=1260 12 у=1260 у=105

    х=5/7 * 105=75