Упростите

а) 5 х^2 * (-3 х^3) ^2 b) (2x-1) ^2 + (2x+1) (2x-1)

^ - это степень

Разложите на множители:

а) b^2c - 9c

б) 2a^2 + 12a+18

+1
Ответы (2)
  1. 27 июня, 08:47
    0
    А) = 5 х² * 9x^6=45x^8

    b) = 4x²-4x+1+4x²-1=8x²

    a) = c (b²-9) = c (b-3) (b+3)

    b) = 2 (a²+6a+9) = 2 (a+3) ²=2 (a+3) (a+3)
  2. 27 июня, 10:25
    0
    Задан е 1

    1) 5 х2 * (-3 х2) в ст 3 = 5 х2 * (-9 х в ст 6) = - 45*х в ст (2+6) = - 45 х в ст (8)

    2) (2 х-1) в кв + (2 х+1) * (2 х-1) = 4 х2-4 х+1 + (4 х2+2 х-2 х-1) = 4 х2-4 х+1+4 х2-1=8 х2-4 х=4 х * (2 х-1)

    задание 2

    1) б2 с-9 с=с * (б2-9) = с * (б-3) * (б+3)

    2) 2 а2+12 а+18=2 * (х+3) в кв

    2 а2+12 а+18=0

    Д=144-4*2*18=144-144=0

    х1=х2=-12/2*2=-12/4=-3