5 у-2 (8 у-1) + 4 (3 у+1) при у=10

+3
Ответы (2)
  1. 6 мая, 09:51
    0
    5 у-16 у+2+12 У+4=23 у+6=230+6=236
  2. 6 мая, 10:32
    0
    5*10-2 (8*10-1) + 4 (3*10+1) = 50-158+124=232