6 а^2+3ab^2-4ab-2b^3, при а = - 1 1/8

b = - 1 1/2

+3
Ответы (1)
  1. 10 июля, 14:28
    0
    6a^2+3ab^-4ab-2b^2 = 2a (3a-2b) + b^2 (3a-2b) = (3a-2b) (2a+b^2)

    Если a = (-1 1/8), b = (-1 1/2), то (3 * (-1 1/8) - 2 * (-1 1/2)) (2 * (-1 1/8) + (-1 1/2) ^2) = (3.375 - 3) (-2.25+2.25) = 0