Выразите у

а) 5 х+4 у=18

б) 18/ху=13

+1
Ответы (1)
  1. 15 октября, 13:18
    0
    А) 5 х+4 у=18

    4 у=18-5 х

    у = (18-5 х) / 4.

    б) 18/ху=13.

    ху=18/13.

    у=18/13 х.