Решите системы

{3 х-2 у=16 {5 х+у=14

{4 х+у=3 {3 х-2 у=-2

+2
Ответы (1)
  1. 28 августа, 23:55
    0
    {y=3-4x {y=3-4x {y=3-4x

    {3x-2 (3-4x) = 16 {3x-6+8x=16 {11x=22

    {y=3-4x {y=3-4*2 {y=-5

    {x=2 {x=2 {x=2