Решите уровнение : (x-3) (x+4) (x-5) = (x-2) (x-3) (x-5)

+4
Ответы (1)
  1. 19 августа, 08:49
    0
    (х-3) (х+4) (х+5) = (х-2) (х-3) (х-5)

    (х2 (степень) - 3 х+4 х-12) (х+5) = (х2-2 х-3 х-6) (х-5)

    х3-3 х2+4 х2-12 х+5 х2-15 х+20 х-60=х3-2 х2-3 х2-6 х-5 х2+10 х+15 х+30

    16 х2-26 х-90